نکاتی که پس از عمل جراحی دهان بهتر است رعایت شود

 1- گاز استریلی که در ناحیه جراحی قرار داده شده است را به مدت حداقل دو ساعت فشار دهید. بر روی آن چیزی جویده نشود و سعی کنید بدون باز و بسته کردن دهان آن را در محل نگهدارید.

2- آب دهان خود را بلعیده و آن را به بیرون تخلیه نکنید. مکیدن و تف کردن باعث تشدید خونریزی می شود. ممکن است تا روز بعد خون آبه دیده شود که طبیعی است.

مطالعه بیشتر...

نکاتی که پس از انجام درمان روت کانال، اندو، درمان ریشه (عصب کشی) می بایست در نظر گرفت:

نکاتی که پس از انجام درمان روت کانال، اندو، درمان ریشه (عصب کشی) می بایست در نظر گرفت:

1-در بین جلسات درمان و یا حتی پس از اتمام درمان، ممکن است احساس درد داشته باشید که با خوردن مسکن تجویز شده توسط پزشک کنترل خواهد شد. 

2-اگر درد طوری باشد که با مسکن کنترل نگردد پزشک برای شما آمپول دگزامتازون تجویز کرده که با تزریق عضلانی، در شما بر طرف می گردد.

 

مطالعه بیشتر...

درمان ریشه یا روت کانال(اندو)

درمان ریشه چیست ؟
همه دندانها بوسیله کانالهایشان بر روی فک قرار گرفته اند معمولاً دندانهای جلو یک کاناله هستند ولی دندانهایی که عقب تر قرار دارند بیش از یک کانال دارند در درون هر دندان انبوهی از بافت ها وجود دارند که رشته یا ساقه نامیده می شوند. در یک دندان سالم ساقه ها شامل فیبرهای زنده ، سلولهای عصبی و خون وجود دارد.

مطالعه بیشتر...

کشیدن دندان(اکسترکشن)

دندانی را که زیاده از حد دچار پوسیدگی شده باشد و یا به هر دلیل دچار آسیب شده باشد و یا به سبب بروز بیماری های لثه به طور مشهود لق شده باشد (به علت تحلیل استخوانهای نگه دارنده) ممکن است که احتیاج به درآوردن و یا کشیده شدن پیدا کند.

مطالعه بیشتر...

دندان درد های شبانه

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای یک فرد بیفتد، درد شبانه دندان است. در آن لحظه تنها فکری که به ذهن انسان می رسد اتفاده مکرر از مسکن ها است. که تاثیر چندانی هم ندارد.
شاید تنها کار عملی در آن شب، از شدت درد به خود پیچیدن و صبر کردن برای هر چه زودتر صبح شدن و مراجعه نزد دندانپزشک باشد!

مطالعه بیشتر...

سفید کردن دندان(بلیچینگ)

مثل مو و پوست ، دندان نیز رنگ های مختلف دارد . بعضی زردترند یا تیره تر از دندان های افراد دیگر . در عین حال هر چقدر سن بالاتر می رود رنگ دندان نیز تیره تر می شود . این به غیر از تغییرات رنگ دندان بر اثر ضربه یا درمان های دندانپزشکی است . از دیگر عوامل تغییر رنگ دندانها می توان به دندان های تحت درمان ریشه اشاره کرد.

مطالعه بیشتر...

جرمگيري

بر اساس اعلام مرکز تحقيقات دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران، 20 تا 40 درصد جرم دندانها را ميکروب‌ها تشکيل مي‌دهند که بافت نگهدارنده حياتي لثه را تخريب كرده و باعث سست شدن دندان و لق شدن آنها مي‌شود.

مطالعه بیشتر...

تبعات بیماریهای لثه ؟

اکثر ما زمانی که در آینه به دندان‌های خود نگاه می‌کنیم، فقط در فکر زیبایی و سفیدی آنها هستیم، اما مهم‌تر از زیبایی دندان‌ها، توجه به وضعیت آنها و البته سلامت لثه‌هاست. تقریبا 80 درصد مردم در قسمتی از زندگی خود به بیماری‌های مرتبط با لثه دچار می‌شوند.

مطالعه بیشتر...